Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iul 11, 2019 9:40 am

Zice johannis guvernului sa propuna CU CELERITATE o lege prin care sa se desființeze secția de investigare a magistraților, ca ASTA E VOINȚA ROMÂNILOR. Păi, de unde stii bre ca asta e voința românilor? Poate a românilor tăi, asa cum ii numești. Nu extrapola rezultatul referendumului PĂ JUSTITIE unde puse si alte intrebari nicidecum daca sa se desființeze secția respectivă. Consider asta o manipulare. O altă manipulare consider si modul de a nu specifica, GRECO si spui in conformitate cu cerințele instituțiilor europene. De ce nu spui clar, GRECO? Pt ca pana si românii tai stiu ca alea sunt doar recomandări de care orice guvern al țărilor membre tine sau nu cont. Iti dau câteva exemple; GERMANIA, OLANDA, Portugalia si altele, nu au ținut cont de recomandările adresate lor de către forul respectiv. De unde dorința de a desființa această secție? Dacă un magistrat si a făcut treaba legal, corect nu are de ce sa se teamă. Vad că cu CELERITATE v ati aplecat asupra închiderii secției dar despre cazul fetiței luate cu forta si ilegal de lângă asistentul material nu spuneti nimic si nici nu va intereseaza. Nu m am documentat in speța respectivă dar se vede cu ochiul liber abuzuri ale procurorului, cel putin incompetență din partea celor de la protecția copilului iar judecătorii au dovedit superficialitate. Nu va intereseaza de ce dosarul se plimba între instanțe, toti declinandu si competenta uni către altii. Păi, toate astea duc cu gândul la ceva necurat la mijloc. Toate astea nu au ieșit la lumina scoase de instituțiile statului, ci datorita temperamentul și curajul fetiței respective care au determinat o sa se împotrivească vehement. Altfel nu ar fi iesit nimic la iveală. Sunt convins ca vor apare pe "rețelele de socializare" români de ai tai care să spună vorbe urâte despre fetița respectivă asa cum l au înjurat pe Hagi. Pe Halep pt ca nu au vrut să strige OPȚIUNEA POLITICĂ muie psd.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos

Has thanked: 11895 times
Been thanked: 16594 times

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 13, 2019 9:12 am

Aseară avu loc festivitatea de încheiere a președinției României la UE. Marele absent de la eveniment fu johannis. Când spun mare mă refer la statură. M-am tot întrebat de ce a absenta de la un astfel de eveniment important. Cred că am găsit raspunsul. I-a fost rușine. Președinția a fost un succes și la eveniment, guvernul urma sa fie felicitat pt prestația sa. Păi cum să apară el, care acum 6 luni strigă în gura mare că guvernul nu e pregătit pentru preluarea președinției. Ca e un dezastru, etc, etc. Asta până Finlanda văzând prostia ce a cuprins românia si se oferi să preia ea președinția. Brusc, își dădu si johannis seama ca pe plan extern nu poti sa te joci cu manipulari ridicole si dupa două zile de la anunțul ca guvernul e ne pregătit anunță că acum e pregătit. Al dracu guvern, dâstept e! Se pregăti în două zile. Acum, cum să apară el la eveniment când deja cazu in ridicol cu declarațiile respective!? Si daca venea ce sa zică in discursul lui!? Alea ale lui cu guvern incompetent, dezastru si sa i ceara imediat demisia il făcea si mai ridicol. Ce i rămânea de făcut!? Păi sa lipsească. Problema e că partenerii externi se vor fi întrebat, unde e, iar johannis nu le dădu nici un raspuns. Ar fi trebuit să fi invatat de la elevii lui si in situații delicate sa si ia scutire medicală.

damblagiu
Super Fan Thassos

Mesaj necititde teo » Mar Iul 16, 2019 9:10 am

Nu știu ce mă oripilează mai tare... idioții care-l chinuie sau cei de pe margine care fac "galerie".
Trist :(

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 05641.html
Bă, luați 5 lei și cântați la altă masă!
teo
Consilier

Has thanked: 6461 times
Been thanked: 9267 times

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 17, 2019 10:44 am

Ne zice danileț ca să desființăm secția de intimidare a judecătorilor și procurorilor.
Pai bre nea danilețe, dacă își fac treaba legal și corect de ce să ți fie frică? Eu cred ca frica asta de care zici e generată ori de incompetență, ori de dorința de a exercita meseria cu rea voință.

Acum ceva timp, în Canada, la un meci de tenis al Simonei Halep, o adunătură dă diasporezi au început să strige opinia aia politică a lui johannis. La finalul meciului, Simona le a atras atenția că pe un teren de tenis nu au loc astfel de manifestari. Au sărit tot felul de cârnați să o hulească. Un post de televiziune se întorcea în a critica atitudinea Simonei. Acum vad postul respectiv cum o ridică în slăvi. Pai ce faceți bre, ați uitat ce spuneați acum un an? Pai vreți să vă ridicați audienta pe spatele Simonei?! Cârnații nu mai zic nimic.
Cică johannis o va decora pe Simona. Nu mai aud cârnații aia care i au stricat ceremonia Simonei acum ceva vreme când primarul capitalei i a înmânat cheia orașului să urle. Pai ce facurăți bă!? Firea își aduna capital electoral pe spatele Simonei atunci. Acum johannis nu face același lucru!? Zic, după mintea voastră, să trimită cu medalia respectivă pe portarul de la Cotroceni.

Trimis folosind Tapatalk
damblagiu
Super Fan Thassos

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iul 18, 2019 1:39 pm

În copilărie și mai tarziu in adolescenta, când mergeam in tabere școlare, existau unii, prosti îi numeam noi, care radeau de alți câțiva, mai slabi psihic, evidențiindu le prostiile, greșelile, etc. Făceau lucrul asta ca să si acopere prostia lor, neavând altceva cu ce iesi in evidență. Găseau cativa prosti care îi considerau 'dăștept" si formau o gașcă al cărei lider era respectivul. Ăia erau prostii taberei.

Ptiuuuu!!! Am gresit tipicul......sau nu!?
damblagiu
Super Fan Thassos

Anterior

Înapoi la Social